ROTARE 1000

Kód: 40
32 000 Kč
Na dotaz
ROTARE 1000 - Elektrický naviják pro kynologický sport - Lure coursing - běh psa za umělou návnadou

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naviják je koncipován a navržen speciálně pro coursing,a to jak pro tréninkové, tak i pro závodní použití. Naviják je relativně malý a kompaktní, provedením je ale určen i pro velké množství běhů s jednoduchou obsluhou.
 
Hlavní parametry:
 • max. rychlost vlečení: 75-80km/h (dostatečná i pro nejrychlejší psí plemeno - greyhoundy)
 • ovládání: bezdrátové (pistolová RC souprava 2,4 GHz - ovládání jednou rukou), elektronický regulátor (jemná a okamžitá odezva - je možno vléci střapec dle potřeby i těsně před psy, například při tréninku mladých psů)
 • 24V zdroj energie: dva trakční gelové akumulátory 12V - 40Ah
 • výdrž akumulátorů je minimálně 80 běhů (navinutí) po ca. 700m - spotřebovaná kapacita akumulátoruje při tomto počtu ca. 20Ah - tj. 50% celkové kapacity akumulátorů. Tato míra vybití akumulátorů (do 50%) předpokládá životnost akumulátorů nejméně 350 cyklů. Provedení vyššího počtu běhů (až 120) je možno, je třeba počítat s odpovídajícím snížením životnosti akumulátorů.
 • odolná PE splétaná šňůra 1000m, minimální průtažnost (pružnost), pevnost do přetržení ca. 90kg, průměr 0,8mm, barva jasná žlutá pro dobrou viditelnost v trávě. Pro zakončení šňůry použito ca. 10m pružného vlasce průměru 1mm o nižší pevnosti, který funguje jako tlumič rázů při přejíždění rolen střapcem a jako definované místo pro přetržení při nepředvídatelných událostech.
 • navíjecí cívka má malý průměr a větší šířku (největší průměr plné cívky je 80mm) pro dosažení těchto důležitých vlastností:
  • nízká setrvačnost a tedy rychlá odezva na změnu rychlosti tažení
  • malý rozdíl rychlosti tažení na začátku a ke konci šňůry (do 30%)
  • přímé spojení pohonného motoru a cívky bez převodů při zachování dostatečné tažné síly
  • nízká celková hmotnost navijáku
 
- integrovaný řadič pro navádění navíjené šňůry (levelwind "tam a zpět")
- automatické vypínání řadiče při revezním otáčení (natahování šňůry) a jeho opětovné automatické zapnutí pro navíjení
- disková brzda s nastavitelným účinkem pro přibržďování odvíjení šňůry při natahování - zamezení zamotání šňůry (funguje automaticky pouze při odvíjení, při navíjení je vypnuta)
- předřazené rolny před navijákem s nastavitelným odporem odvalování pro udržení napnuté šňůry při navíjení - zamezení zamotání šňůry
- průvlaky šňůry včetně řadiče jsou opatřeny válečky pro minimalizaci opotřebení šňůry (nejsou použita třecí oka)
- šňůra je použita velmi kvalitní, odolná opotřebení a pevná proti přetržení. Barevná pro lepší viditelnost v trávě.
- střapec možno dodat po domluvě
 
Pro nabíjení je potřeba nabíječka olověných gelových akumulátorů. Nejlépe mikroprocesorová pro šetrné zacházení a zamezení přebíjení, cena od 1000 Kč výše
Pohon je zajištěn střídavým bezkartáčovým elektromotorem - bezúdržbový. Silové spojení s navíjecí cívkou přímé bez převodů pomocí pružné spojky - bezúdržbové. Vnitřní pohony pomocného řadiče atp. pomocí ozubených řemínků - bezúdržbové
šňůra průměr 0,8mm: kombinace pletené šňůry: 1000m a 5-10m pružné šňůry před střapcem pro eliminaci rázů při přejezdu rolen,  pevnost v tahu do přetržení ca. 90kg (pružná část ca. 40kg - pojistka pro přetržení), barva: žlutá jasná, minimální průtažnost (okamžitá reakce na změnu rychlosti vlečení)
hmotnost navijáku: 14-18kg dle provedení ( hliník nebo nerez ocel). Rozměry: délka x šířka x výška - 40cmx25cmx15cm
rolna: kombinace nerez ocel (základna), plast (odolné PET), hliníková slitina(funkční plocha pro šňůru). Kuličková zakrytovaná ložiska, lehký chod. Nízké provedení - výška  Oblé tvary. 
Připevnění do půdy(naviják i rolny): Nerez vruty délky 240mm (Torx šroubovák - nikoliv křížový - nehrozí opotřebení) - fyzicky nenáročné, rychlé a spolehlivé (při použití aku vrtačky)
Zapojení akumulátorů: dodaným kabelem s konektory. Samotné zapnutí před provozem vypínačem integrovaným v navijáku.
Údržba a servis: bez zvláštních nároků. Udržování trakčních akumulátorů v dobrém stavu pro dlouhou životnost. Baterie či akumulátory RC soupravy v nabitém stavu (je vhodné mít náhradní). Udržování navijáku v čistotě (vyčištění od hrubších nečistot po provozním dni), vizuální kontrola. 1x ročně doporučeno lehké přimazání ústrojí řadiče šňůry a vyčištění prostoru brzdy od prachu vzniklého brzdením)
 
Bezpečnost:
!!!  při používání navijáku a při manipulaci se šňůrou je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Při kontaktu s povrchem těla lidí či psů hrozí při provozních rychlostech spálení vzniklým třením (přestože má šňůra velmi dobré třecí vlastnosti a nízký koeficient tření) !!!
 
Původní záměr byl naviják zakoupit, ale parametry nevyhovovaly a použité komponenty (např. cívka s automatickým navíjením pro rybářské účely) nedávaly předpoklad spolehlivé funkce pro denní zatížení desítek běhů. Proto jsme navrhli speciální coursingový naviják.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lure coursing
Hmotnost: 18 kg